اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

تاجزاده از زندان: همه اصلاح طلبان از صحبت های آقای موسوی خوئینی ها حمایت کنند

1391/9/13

سیدمصطفی تاجزاده طی پیامی در واکنش به صحبت های آیت الله موسوی خوئینی ها در ارتباط با انتخابات گفت: صحبت های آقای موسوی خوئینی ها آن طور که من از طریق معدود روزنامه های در اختیارم در جریان آن قرار گرفتم، بسیار درست و متین بود. این که ما با هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی کنیم حرف کاملا درستی است و به اعتقاد من کلا تحریم به هر قیمت و شرکت به هر قیمت روشی غیراصلاح طلبانه است که جز تقویت حکومت مطلقه فردی و تداوم همین حاکمیت پلیسی فعلی نتیجه ای ندارد.

به گزارش کلمه، تاجزاده در ادامه افزوده است: ما اگر شرایط انتخابات آزاد فراهم باشد، حتما باید شرکت کنیم و اگر انتخابات فرمایشی و نمایشی باشد، حتما باید از شرکت خودداری کنیم. و من در این انتخابات هم مانند انتخابات قبلی (مجلس) تأکید می کنم که مسئولیت هر دو شکل آن با شخص رهبر است. البته در مورد انتخابات حرف هایی دارم که در آینده خواهم گفت اما در حال حاضر باید همه اصلاح طلبان از صحبت های آقای خوئینی ها حمایت کنند و این مهم ترین راه برای اصلاح نظام و مقابله با آفات نظام است که در رأسش استبدادزدایی از نظام است. منتها جدیداً موجی از هتاکی نسبت به آقای خاتمی و موسوی خوئینی ها و رهبران در حصر جنبش سبز، مهندس موسوی و آقای کروبی و دیگر بزرگان راه افتاده که در رأس هدایت کنندگان این موج، مثلث بعضی فرماندهان سپاه، مداحان درباری و تعدادی از نمایندگان ولی فقیه از میان روحانیون کم سواد و مدعی هستند. جالب آن که هر یک هتاک تر و بی منطق ترند خود را بیشتر به بیت رهبری منتسب می دانند. در این زمینه جبهه تکفیری پایداری هم وارد صحنه شده و رهبر فکری تشیع سلفی-تکفیری دوباره به میدان آمده است.

معاون وزیر کشور دولت خاتمی همچنین گفته است: به ما پیشنهاد کرده اند که توبه کنیم تا اجازه داشته باشیم مانند یک شهروند عادی زندگی کنیم و مطبوعات هم بتوانند بعد از توبه مطالبمان را منتشر کنند. یعنی این بزرگترین لطفی است که می توانند به ما بکنند. البته تعجبی ندارد وقتی رهبری در مورد سوریه نیز اعلام می کند که مخالفین دولت سوریه اگر اسلحه را زمین بگذارند، شاید این امکان را به آن ها بدهند که مطالبشان را در رسانه های سوری منتشر کنند. در ایران هم بعد از سه سال و نیم سرکوب و شکنجه و زندان حالا باید ما توبه کنیم شاید به عنوان شهروند عادی پذیرفته شویم و توبه هم باید توسط کسانی پذیرفته شود که کشور را و مردم را به این شرایط سخت کشانده اند و اکنون به جای معذرت خواهی از مردم و طلب بخشش از آن ها، طلبکارتر از همیشه حکومت و اساساً کشور را ملک طلق خود می خوانند!

تاجزاده هم چنین در مورد محکومیت ایران به عنوان ناقض حقوق بشر گفت: باعث ننگ است که دولت های سفاکی مثل سوریه نقض حقوق بشر در ایران را رد می کنند و به آن رأی منفی می دهند و در عوض ایران نیز نقض مسلم حقوق بشر در سوریه را رد می کند و به آن رأی منفی می دهد. این در حالی است که در دوره خاتمی و اصلاحات اساساً ایران از فهرست ناقضین حقوق بشر در مقطعی حذف شد و حالا اکثریت کشورهای جهان ما را در کنار سوریه و کره شمالی و دیگر کشورهای بدنام از نظر حقوق بشر محکوم می کنند و بدین شکل اقتدارگرایان خشونت طلب خوارجی-تکفیری آبروی اسلام و کشور و تشیع و روحانیت را در سطح جهان می برند.

رئیس ستاد انتخابات دولت اصلاحات در ارتباط با اصلاح قانون انتخابات که اکنون در مجلس است، نیز اظهار نظر کرد: نهادینه کردن کودتا همان کاری است که نظامیان سکولار دیکتاتور ترکیه می خواستند انجام دهند. یعنی حل کردن مشکل از سرچشمه. فحوای اصلی قانون جدید انتخابات این است: ممانعت از کاندیداتوری افراد به ارادۀ رهبری!و گرنه تأیید ۲۵ عضو خبرگان رهبری از سراسر کشور برای تعیین رجل مذهبی بودن یک کاندیدا معنای دیگری ندارد. اگر واقعا مشکل نظر مجتهدین و تأیید آن ها بود هرکاندیدا خود می توانست به مجتهدینی مراجعه کند و نظر آنان را بگیرد ولی این که فقط مجتهدین عضو خبرگان این صلاحیت را داشته باشند یعنی فقط با اشاره و فرمان آقا می تواند کار انجام شود!

به گفته ی وی باید برگزاری انتخابات را هم که به نهادهای انتصابی(قوه قضائیه و دادستانی و اطلاعات) بدهند، همان طور که قبلا گفته ام از انتخابات آزاد چیزی باقی نمی ماند و درحالی که همه دنیا به سمت برگزاری انتخابات آزاد می روند، در ایران که روزی میزان رأی ملت بود و مردم ولی نعمت بودند، رأی مردم روز به روز بی اعتبارتر و انتخابات آزاد بی معنا می شود.

سه شنبه گذشته آیت الله موسوی خویینی ها در سخنانی با تاکید از اینکه نباید به هر قیمتی در انتخابات شرکت کرد، به مساله اعلام برائت ادعایی اقتدارگرایان اشاره کرده و اظهار داشته بود: ابراز بیزاری یعنی چه؟ یعنی از آقایان مهندس موسوی و حجت الاسلام کروبی تبری بجوئیم؟

این عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز ادامه داده بود: ما خودمان آقای موسوی را به عنوان کاندیدا معرفی کردیم، و او مدعی است رایش را خورده‌اند و هنوز تکلیف این مساله روشن نشده است چون یک طرف دعوا را بر کرسی نشانده‌اند وطرف دیگر را در خانه‌اش زندانی کرده‌اند، حالا ما از او برائت بجوییم تا بتوانیم در انتخابات شرکت کنیم و آنان همین داستان را دوباره تکرار کنند. کدام عقل سیاسی به ما اجازه این کار را می‌دهد؟ دین هم به ما چنین اجازه‌ای نمی‌دهد. بالاخره آقای موسوی که تنها نیامد. من گفتم، شما گفتید، دیگران گفتند و خودش هم احساس وظیفه کرد و آمد، همین طور جناب آقای کروبی. آن وقت بگوئیم ما به ایشان ربطی نداریم.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.