اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
بیانیه کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی به مناسبت عید غدیر و درخواست آزادی زنان زندانی سیاسی :

در عید غدیر کافی است که چشم ها و دل ها شسته شود و از پشت غبار منیّت ها و انانیّت ها، چهره زیبای انسانیت دیده شود

بیانیه کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی به مناسبت عید غدیر و درخواست آزادی زنان زندانی سیاسی :
1389/9/3

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر و تبریک آن به پیروان امام علی (ع) بیانیه صادر و درآن به تکرار درخواست آزادی زنان زندانی سیاسی به این مناسبت پرداخته است
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسّکین بولایة امیرالمؤمنین والائمة علیهم السلام

از مهم ترین دستاوردهای انتخابات 88 پر شدن زندان ها از زندانیان سیاسی به اتهامات واهی و ساختگی بوده است. بازداشت های غیرقانونی و اقدامات غیرقانونی و بی اخلاقی ها و بی حرمتی های اعمال شده بر زندانیان و خانواده هایشان صفحات کتاب تاریخ معاصرکشورمان را به زشتی و پلشتی آلوده است اما در این میان وضعیت زنان زندانی بیش از سایر عزیزان دربند موجب تألم و تأثر است. کرامتی که اسلام عزیز برای انسان و به طور خاص برای زنان قائل است در زندان هایی که باید جایگاه مجرمان، آن هم به منظور تنبه و بازسازی روحی و آماده سازی در جهت زندگی سالم و امن باشد، لگدمال شده و مصائبی که بر سر این عزیزان آمده اگر روزی به تمامی نگارش یا گفته شود، عرق شرم بر جبین هر مسلمان بلکه هر آزاده ای خواهد نشاند.
باری بر عزیزترین عزیزان این آب و خاک گذشت آن چه گذشت اما آیا قرار است این بی حرمتی ها این قانون شکنی ها و خشونت های کین توزانه تا کی ادامه یابد؟ قرار است زندان تا کی اقامتگاه خوبان باشد و زنان ما از درون کاشانه های گرم و محل کارو زندگیشان به آن سردخانه انسان کش منتقل شوند و دختران ما از سر کلاس های درس دانشگاه به ستم راهی سلول های انفرادی شوند که اینک محل تصفیه حساب خشونت طلبان بی منطق و کینه توزی های بی اعتقادان است؟
در میانه ماه ذی الحجه قرار داریم و طواف کنندگان کوی دوست حج گذاشته با پیام وحدت و مهربانی به وطن بازمی گردند. اما مدعیان مسلمانی به واقع سنگ ها را به سوی شیطان بلکه به قلب هم کیشان و هم نوعان خود نشانه رفته اند که بی شک به خودشان بازخواهد گشت.
در ماه ذی الحجه، ایام فرخنده و عید مبارکی را پشت سر گذاشتیم بی هیچ نشانه ای از مهر قدرت به دستان به مردم. اما در آستانه غدیر مبارک هرگز نمی توان از فضل و رحمت الهی غافل ماند که سیطره بر قلب و جان آدمیان دارد مگر آن که خود ختمی گرانی بر آن زده باشند.
عید غدیر اگر چه به عید سادات معروف است اما همه مسلمین در این روز دل هایشان با هم نرم است چرا که عقد اخوت را توصیه مؤکد کرده اند و برادری و خواهری چه آسان است. کافی است که چشم ها و دل ها شسته شود و از پشت غبار منیّت ها و انانیّت ها، چهره زیبای انسانیت دیده شود.
کمیسیون وشاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با تبریک صمیمانه این مناسبت فرخنده امید دارد با حضور همه اسرای آزاده دربند بدون شکستن کرامت انسانی و علو روحانی و پیمان مسلمانی این عزیزان توسط آنان که به جای خدا با نفس اماره خود میثاق بسته اند، در جمع خانواده هایشان عید واقعی توسط مردم کشورمان جشن گرفته شود. و چه کسی است که نداند بازماندگی زنان و دختران دربند از زندگی و خانواده شان لطمات بسیار بر آنان، خانواده هایشان و جامعه جوان کشور از توسعه بازمانده مان می زند؟ بی شک جای خالی بهاره ها، هنگامه ها، ستوده ها و همه زنانی که به ستم در بند متادون بر آنان ناروایی می شود و اخیراً عزیزان روزنامه نگار و دانشجو نازنین خسروانی و زینب بحرینی که مشمول ناروایی های جاری شده اند، در خانواده، دانشگاه و جامعه ای که به توان و قابلیت های آنان سخت نیازمند است جز با حضورشان پر نخواهد شد. و درخواست ما از مسئولین قضایی این است که عید را برای رهایی این عزیزان از بند گران بهانه قرار دهند که رضای خدا و خلق خدا بر رضایت و خشنودی بندگان هواپرست و زیاده خواه او برتری دارد.
و لله عاقبة الامور
کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
3/9/1389
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.