اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

حسین مرعشی: توبه نامه ای درکار نیست

1389/5/23

در حالی که سایت نزدیک به دولت ، “رجانیوز” خبر داده حسین مرعشی در فکر نوشتن توبه نامه است، یکی از نزدیکان حسین مرعشی با تکذیب این خبر اعلام کرد: این خبر کذب محض است و حسین مرعشی همچنان بر مواضع قبل از زندان خود ایستاده و حتی در دیدار با دادستان تهران به او اعلام کرده: ” همچنان بر سر صحبتهایم هستم و تا آخر دوره محکومیتم، هیچ خواسته ای از دادستانی ندارم”. حسین مرعشی در زندان و دربه سئوال مقامات دادستانی مبنی بر اینکه آیا درخواست عفو به رهبری می دهید، گفته است: “خیر ، من چنین درخواستی نمی کنم.”
به گزارش خبرنگار کلمه ، حسین مرعشی تنها عضو حزب کارگزاران سازندگی است که در زندان به سر می برد و همچنان بر مواضع خود ایستاده است. او در مقابل در خواست مقامات دادستانی مبنی بر نوشتن درخواست عفو به رهبر مخالفت کرده و گفته است که هرگز چنین درخواستی نخواهد داد.
حسین مرعشی ، معاون رئیس جمهوری در دوره اصلاحات ، سال گذشته در مصاحبه ای اعلام کرده بود:” زندانیان همه بی گناهند و اگر گناهی دارند ، ما هم با آنان شریک جرم هستیم و من پیشنهاد می کنم که جمع چند ده هزار نفری به زندان اوین برویم و خود را تسلیم مسئولین زندان کنیم”. پس از این مصاحبه و شکایت دادستان تهران و پس از برگزاری دادگاه به ریاست قاضی پیرعباسی ، حسین مرعشی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و محرومیت مادام العمر از هرگونه فعالیتهای سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱سال حبس تعزیری و ۶سال محرومیت تقلیل یافت.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.