اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

وزارت ارشاد از مجازات همکاری با شبکه های ماهواره ای مخالف دولت خبر داد

1389/5/23

مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد اسلامی، از بررسی مقررات و جرائم "برای کسانی که با شبکه‌های ماهواره‌یی معاند همکاری می‌کنند" خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمی پیرامون مقررات وضع شده برای همکاری شبکه‌های ماهواره‌یی گفت: "ما جرائمی را برای کسانی که با شبکه‌های ماهواره‌یی معاند همکاری کنند، در نظر گرفته‌ایم که اکنون در دست بررسی است و مراحل نهایی خود را سپری می‌کند."

وی بدون اشاره به نوع جرائم مصوب در این زمینه گفت "با تصویب این قانون، نحوه برخورد با افراد خاطی در این زمینه مشخص می‌شود و راهکارهای اجرایی کردن آن هم از طریق قوانین و مقرراتی است که پیشنهاد کردیم."

مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم این موضوع در سال جاری انجام شده و نهایی شود.

پیش از این، وزارت اطلاعات از پیگرد قانونی افرادی که با برخی شبکه های ماهواره ای همکاری کنند خبر داده بود و دستگاه قضایی نیز، از مجازات افرادی خبر داده بود، که با این شبکه ها در همکاری باشند.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.