اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

منتجب‌نیا: صداوسیما میدانی برای چاپلوسی و هتک‌حیثیت دیگران نشود

1389/5/21

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی درباره تاثیرات ماه رمضان بر رعایت اخلاق سیاسی در جامعه، گفت: فعالان عرصه‌ سیاست باید مراقب باشند که در ماه رمضان از گناه، دروغ، تهمت و تجاوز به حقوق مردم دوری کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین رسول منتجب‌نیا اظهار کرد: سیاسی و غیرسیاسی همه باید از گناه و لغزش در همه زمینه‌ها خویشتن‌داری کنند؛ چراکه ماه رمضان، ماه به‌دست آوردن تقواست و کسی تحت عنوان فعالیت سیاسی نباید گناهی مرتکب شود؛ چراکه قطعا گناه آن به مراتب بزرگ‌تر از سایر ماه‌ها و روزهاست.
وی با اشاره به خطبه شعبانیه پیامبر (ص)، گفت: در این خطبه گفتند که حضرت علی(ع) می‌پرسد که چه کاری و چه عبادتی در این ماه، بزرگ‌ترین و ارزشمندترین کارها و عبادت‌هاست که پیامبر می‌فرمایند پرهیز از گناه؛ بنابراین با توجه به این توصیه‌ها می‌توان گفت فعالان عرصه‌ سیاسی باید از گناه دوری کنند. همچنین نکته دیگر متوجه گویندگان، نویسندگان و صاحبان تریبون‌ها است که در ماه رمضان باید مراقب باشند وارد مسائلی مانند هتاکی و جسارت نشود و عبادت مردم را خراب نکنند و مساجد ما محل خودسازی باشند نه محل غیبت، تهمت و هتک حیثیت افراد.
وی با تاکید بر این‌که «همه باید در ماه رمضان در چارچوب موازین دینی و اخلاقی حرکت کنند»، اظهار کرد: مسئولان جمهوری اسلامی بسیار باید مراقب باشند. همچنین رسانه ملی خیلی باید مراقب باشد که از افراد کم‌سواد و کم‌تقوا استفاده نکنند و به سراغ بزرگان و شخصیت‌های علمی و تقوایی بروند. صداوسیما مراقب باشد تا با حضور برخی افراد میدانی برای چاپلوسی و تملق و هتک‌حیثیت دیگران نشود. این رسانه باید به سراغ بزرگان منصفی برود که وارد مسائل باندی نمی‌شوند و حقایق اسلام و منافع جامعه را منصفانه بیان می‌کنند و ملاک را فضیلت و شایستگی و بزرگواری افراد می‌دانند.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.