اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

محمد هاشمی: رئیس جمهور مجری قانون است نه مفسر آن

1389/5/21

محمد هاشمی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه شخص رئیس‌جمهور تنها مجری قانون است نه مرجع تفسیر قانون، گفت: رئیس‌جمهور و قوه مجریه موظف به ابلاغ و اجرای همه قوانین هستند.

به گزارش مهر، محمد هاشمی، با اشاره به اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد مبنی‌بر قانون ندانستن مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کمک به مترو گفت: موضوع اساسی همین‌جاست که مرجع تشخیص قانون بودن یا نبودن لایحه یا طرحی که تمام مراحل قانونی خود را طی کرده است و برای اجرا ابلاغ شده است، چیست.

وی با طرح این سئوال که آیا قوه مجریه یا شخص احمدی نژاد مرجع تشخیص قانون بودن یا نبودن قانون مصوب است، عنوان کرد: قوه مجریه و شخص‌رئیس جمهور تنها مجری قانون هستند نه مفسر قانون و اینکه رئیس‌جمهور می‌گوید من آن را قانون نمی‌دانم خلاف قانون و خارج از حیطه مسئولیت ریاست جمهوری است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: رئیس‌جمهور وقوه مجریه موظف به اجرای قوانین ابلاغی هستند حتی اگر آن قوانین را قبول نداشته باشند.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.