اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه خانواده های زندانیان سیاسی در حمایت از شکایت کنندگان از سردار مشفق

1389/5/20

نوروز: جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با صدور بیانیه ای از شکایت کنندگان از سردار مشفق حمایت کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن»

یک سال و اندی از انتخابات دهم می گذرد. یک سال و ماه هایی پر از حادثه، پر از التهاب، پر از دغدغه. دغدغه آسیب دیدگان و رنج کشیدگانی که صبورانه ایستادند و فریب و دروغ و سالوس را برنتافتند و به سپاه مهاجم ظلم «نه» گفتند. آسیب دیدگانی که به بازی از پیش تعیین شده برای پذیرش اتهامات واهی تن در ندادند و برخی از آنان هم که در زیر فشارهای غیرقابل تحمل از سوی از خدا بی خبران در سلول های انفرادی، دروغ نبشته های علیه خود و دیگران را امضا کردند، به فضل و رحمت الهی که خود والاترین هدیه و ارمغان یعنی «کرامت انسانی» را به اشرف مخلوقاتش عطا نموده است، در فضای بیرون از زندان به انکارآن ها پرداختند.

یک سال و اندی از انتخابات دهم می گذرد و طی این مدت به فضل پروردگار و سعی و جدیت مردم، شجره طیبه معرفت و دانایی، تناورتر و پرثمرتر شده است.

و این روزها هم زمان با بی حرمتی ها و تحقیرها و بدرفتاری هایی که در زندان های کشور اسلامیمان با زندانیان سیاسی می شود که تعدادی از آنان را به تنگ آورده و برای رساندن صدای اعتراضشان مجبور به اعتصاب غذا کرده است، به دنبال انتشار گسترده سخنان سراسر دروغ و افترای سردار مشفق نامی که ظاهرا مسئولتی امنیتی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد، ساکنان چندماهه سلول های انفرادی و چندنفره 2 الف متعلق به سپاه، متن حقوقی ای را علیه اظهارات کذب و مفتریانه وی تهیه و با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه و سازمان قضایی نیروهای مسلح و کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، از وی شکایت کرده اند.

براساس شکایت این عزیزان طرح داستان واهی انقلاب مخملین تنها دستاویزی برای پوشاندن کودتای نظامی است که آقایان به آن مبادرت نموده اند و دخالت در آراء مردم و نتیجه انتخابات عوارض دردناک و جگرسوزی را به وجود آورد که همه ایران بلکه جهان شاهد و ناظر بر آن بوده اند و ما خانواده های زندانیان سیاسی و عزیزان دربندمان از قربانیان و آسیب دیدگان آن هستیم.

اینک، ما خانواده های زندانیان سیاسی با اذعان به آن چه ذکر شد، ضمن حمایت از امضاء کنندگان این شکایت نامه حقوقی که سندی ارجمند از دادخواهی شهروندان پاک و صادق و خدوم این دیار و دل سوختگان کشور و متأثرین از انحراف از مسیر انقلاب و آرمان های والای آن است، از مقامات قضایی می خواهیم به جای اقدامات شتابزده چون تحت فشار قرار دادن امضاکنندگان شکایت نامه برای بازپس گرفتن شکایتشان و بازگرداندن آن ها به زندان که از زمان ارسال نامه با احضار مجدد محسن امین زاده آغاز و به محض انتشار آن در رسانه های عمومی با بازگرداندن محسن صفایی فراهانی ادامه یافته است، هرچه سریع تر تمهیدات لازم برای رسیدگی به این شکایت حائز اهمیت را فراهم نموده ادعای استقلال کامل قوه قضائیه و عدم تأثیرپذیری از عوامل و شرایط خارجی و پیرامونی را در عمل ثابت کنند.

بدیهی است رسیدگی به این شکایت می تواند تکلیف انتخابات و حوادث دردناک پس از آن را روشن نماید و صف خادم و خائن را یک بار دیگر در پیشگاه مردم فهیم و آگاه ایران جدا سازد.

هم چنین بی اعتنایی و مغفول و مسکوت گذاشتن این شکایت بسیار مهم و یا بدتر از آن تهدید و تنبیه شاکیان به جای رسیدگی به شکایت و دادخواهی شان، شائبه وابستگی قوه قضائیه و تأثیرات ارعاب کودتاگران بر آن را تشدید و اثبات خواهد کرد.

خطاب ما ستم دیدگان پس از انتخابات به آمرین به معروف و ناهیان از منکر بزرگ حمایت از ستمگران به مقامات قضائی این است: بیایید عالم را نه فقط در شعار و وهم و خیال، بلکه به واقع محضر خدا بدانید و در محضر خدا آن هم در ماه خدا، ماه ضیافت پرشکوه الهی، بیش از این به بندگانش ستم نکنید و بیش از این قهر خالق مطلق را برنیانگیزید.

والله خیرالمنتقمین
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.