اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
در پاسخ به نامه میرحسین موسوی و مهدی کروبی به مراجع تقلید در خصوص اظهارات احمد جنتی

آیت الله دستغیب خطاب به حاکمان: از مردم عذرخواهی کنید و به قانون اساسی بازگردید

در پاسخ به نامه میرحسین موسوی و مهدی کروبی به مراجع تقلید در خصوص اظهارات احمد جنتی
1389/5/19

 

آیت الله دستغیب در پاسخ به نامه میرحسین موسوی و مهدی کروبی به مراجع پس از اظهارات احمد جنتی مبنی بر "دریافت یک میلیارد دلار از آمریکا توسط سران فتنه" اظهار امیدواری کرده که مسئولان حاکم در عوض پافشاری بر مطالب غیرصحیح، در صدد آزادی مردم به معنای صحیح آن باشند، از مردم عذرخواهی نموده و زندانیان را آزاد کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله دستغیب، وی عنوان کرده است: هیئت حاکمه بر مردم مظلوم رحم کند و به قانون اساسی بازگشت نماید و زندانیان را آزاد کرده و از آنها و مردم عذر خواهی کند؛ و انتخابات مردمی بدون دخالت ناصحیح شورای نگهبان و یا دیگری برگزار شود.

گفتنی است چندی پیش مهدی کروبی و میرحسین موسوی در نامه‌ای مشترک به آیات عظام و مراجع تقلید از آنان خواستند تا برای "حفظ آبروی اسلام و روحانیت وارد صحنه شده و با افرادی که در لباس روحانیت به‌صورت آشکار و بی‌پروا قصد خدشه‌دار نمودن چهره اسلام و روحانیت را دارند برخورد کنند".

متن کامل پاسخ وی به نامه آنان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم جناب مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام و المسلمین کروبی

پس از تحیّات به عرض می رسانم که چنانچه سندی هم علیه شما گزارش کرده باشند، شرعا و عقلا جایز نیست آن را در ملأ عام و در بوق و کرنا ارائه دهند؛ که ریختن آبروی نظام در دنیا و اجراء حکم پیش از اثبات آن است. چه رسد به اینکه دامن شما از این مطالب بریء است.

اینجانب امیدوارم هیئت حاکمه بر مردم مظلوم رحم کند و به قانون اساسی بازگشت نماید و زندانیان را آزاد کرده و از آنها و مردم عذر خواهی کند؛ و انتخابات مردمی بدون دخالت ناصحیح شورای نگهبان و یا دیگری برگزار شود؛ و در عوض پافشاری بر مطالب غیر صحیح، در صدد آزادی مردم به معنای صحیح آن باشند؛ و بودجه مملکت را صرف ایجاد کارخانه ها و اشتغال واقعی مردم نمایند و آن قدر پافشاری بر رأی و نظر عدّه قلیلی در پنهان و آشکار ننمایند؛ و با احترام به مردم با صدق و صفا گفتگو کنند و خدا را در نظر بگیرند که جمهوری اسلامی بیش از این به سوی انحطاط نرود؛ و عقیده مردم را با گفتار و عمل خوب، به دین اسلام سوق دهند.

سیدعلی محمد دستغیب

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.