اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

گشت‌های پوششی ویژه ماه رمضان راه‌اندازی می‌شوند

1348/10/10

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش آمار وقوع قتل در سال جاری خبر داد و گفت: آمار وقوع قتل در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد کاهش داشته است.
به گزارش مهر، سرهنگ عباسعلی محمدیان با بیان این مطلب افزود: آمار وقوع قتل در ۴ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد کاهش داشته و در مقابل شاخص کشف قتل‌ها نیز در طول این مدت ۶۵ درصد بوده است.
وی ادامه داد: شاخص کلی کشف قتل در تهران در طول سال جاری ۸۵ درصد بوده که این به معنای کشف ۸۵ درصدی قتل‌های به وقوع پیوسته در تهران است که بخشی از آنها نیز به سال گذشته ارتباط دارد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: وظیفه پلیس آگاهی کشف قتل و دستگیری قاتلان است و دادسراهای تهران مسئول بررسی علل و انگیزه وقوع قتل‌ها هستند.
وی گفت: خوشبختانه در سال جاری وقوع قتل در تهران کاهش داشته که باید با اقدامات بیشتر این رقم را بیش از این کاهش داد.
سرهنگ محمدیان از اقدامات ویژه پلیس آگاهی به مناسبت ماه رمضان خبر داد و گفت: با تدابیر فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در ایام ماه رمضان به خصوص شبهای قدر اقدامات ویژه‌ای به منظور حفاظت از منازل مردم و تامین امنیت در محل‌های برگزاری مراسم انجام می‌شود.
وی ادامه داد: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تجهیز نیروها و امکانات و همچنین به‌کارگیری نیروهای کمکی امنیت را در شب‌های ماه رمضان برقرار می‌کند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: پلیس آگاهی نیز با راه اندازی تیم‌های گشت پوششی ویژه رمضان امنیت را در محدوده برگزاری مراسم تامین کرده و از سرقت موتورسیکلت‌ها و لوازم خودرو جلوگیری می‌کند.
وی گفت: پلیس آگاهی تهران به واسطه تخصصی که در شناسایی سارقان دارد بیشترین حضور را در شب‌های قدر دارد تا در محله‌ها و محل‌های برگزاری مراسم سارقان را شناسایی کند.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.