اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در محکومیت کشتارمعترضان توسط کودتاچیان نظامی درمصر

1392/5/25

بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
قتل عام مردم بيگناه و آزادي خواه مردم مصر به دست كودتاچيان نظامي و همدستان قدرت پرست آنان فاجعه كم نظيري است كه نه تنها جان ملل مسلمان را آزرده است بلكه وجدان همه آزادگان و طرفداران مردمسالاري را جريحه دار كرده است. خشونت عريان و سركوب ملت به دست نظاميان و چماق داران لباس شخصي به معني به بازي گرفتن همه قواعد انساني و مقررات بين المللي است. درد آور آن كه ارتشي كه همه سرمايه آن دسترنج مادي و معنوي ملت بزرگ مصر براي دفاع از كيان عربي و عزت اسلامي در برابر دشمن غاصب صهيونيستي است امروزه به سركوب ملت خود پرداخته است كه اميد مي بود در بهار عربي پيشتاز مردمسالاري در جهان عرب باشد. اين سركوب گسترده مردم اين نگراني را إيجاد مي كند كه توطئه اي بزرگ براي از بين بردن روند دموكراسى در خاور ميانه به جريان افتاده است. چرا كه آنچه مسلم است نه دولتهاي وابسته و ارتشهاي آنها و نه حتي قيامهاي مسلحاًنه و مبارزات خشونت آميز هيچكدام خطري براي إسرائيل نيست بلكه آنچه درمان اين غده سرطاني است استقرار مردمسالاري و حاكميت أراده مردم است.
جبهه مشاركت ايران اسلامي با إبراز انزجار از كشتار مردم مصر مسئوليت أصلي اين جنايات را متوجه كساني مي داند كه عليرغم نفوذ گسترده بر نظاميان وابسته تداوم اين قتل عام را نظاره مي كنند و هيچ اقدام عملي براي باز داشتن كودتاگران از جنايت انجام نمي دهند. ما از همه وطن پرستان مصري و از همه سياستمدار ان و علما و أحزاب و گروههاي ملي مصر مي خواهيم در اين زمانه نفس گير تمام اختلافات و رقابتها را كنار گذاشته و براي نجات مصر از فتنه كودتا متحد شوند و قلب تپنده جهان عرب و استوانه استوار جهان إسلام را از خطر بزرگي كه مصر را تهديد مي كند برهانند. بي شك پس از رفع اين بحران فاجعه بار كساني كه با تنگ نظري و انحصار طلبي زمينه هاي انشقاق را در ميان ملت إيجاد كردند و سبب سوء استفاده كودتاچيان شدند بايد پاسخگوي رفتار خود باشند.
جبهه مشارکت ایران اسلامی
٢۶/٥ /١۳۹٢

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.