اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

پیام تبریک شاخه جوانان جبهه مشارکت به مردم ایران و رئیس جمهور منتخب دکتر حسن روحانی

1392/4/1

نوروز : در پی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست حمهوری و انتخاب دکتر حسن روحانی با حمایت اصلاح طلبان، شاخه جوانان جبهه مشارکت با صدور پیامی پیروزی مردم در این انتخابات را به ملت و رئیس جمهور منتخب دکتر حسن روحانی تبریک گفته و برای " دولت تدبیر و امید " در پیگیری مطالبات مردم آرزوی موفقیت کرده است.

در بخشی از این پیام تاکید شده است :" در شرایط فعلی که نشاط سیاسی، همدلی ملی و همبستگی اجتماعی سایه گستر شده و امیدها به آشتی ملی را افزایش داده است، تغییر نگاه امنیتی حاکم و آزادی زندانیان سیاسی و رهایی رهبران سرافراز جنبش سبز، مهندس میرحسین موسوی، دکتر زهرا رهنورد و حجت الاسلام و المسلمین شیخ مهدی کروبی مناسبترین پاسخی است که می بایست مسوولان عالی کشور به پیام ملت دهند تا خط پایانی بر کینه جویی و خودکامگی باشد."

متن کامل این پیام به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

فان مع العسر یسرا ان مع العسر یسرا

اعیاد شعیانیه؛ به خصوص میلاد منجی بشریت و برپاکننده نظام عدل و قسط نهایی حضرت ولی عصر را به ملت شریف ایران، که در این روزها شادی را دوباره تجریه کرده اند، تبريك مي گوييم.
حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ و پیروزی دکتر حسن روحانی را نوید بخش تغییر در روش و منش حاکم بر کشور دانسته و به رییس جمهوری منتخب که توانست بذر امید را در دل هموطنانمان بنشاند تبريك مي گوييم.

گرایش و تمایل جدی اکثریت مطلق مردم به نامزد مورد حمایت گروه ها و شخصیت های اصلاح طلب، جوانان و دانشجویان فعال و تحول خواه و نیز جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی و آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی حاوی پیام روشن و حاکی از تحول طلبی و تغییر خواهی متن جامعه است. جامعه ای که چهار سال تلخی های فراوان از قبیل فضای خفقان آور امنیتی، تهدیدهای مکرر خارجی، فساد گسترده اداری، تورم کمر شکن و بحران خانمان سوز اقتصادی و معیشتی را تحمل کرد و در بزنگاه تاریخی به مسالمت آمیز ترین شکل ممکن اراده تغییر خواهی خود را به نمایش گذاشت و بار دیگر به مسؤولان جمهوری اسلامی فرصت همراهی با مطالبات عمومی را اعطا کرد.

ما امیدواریم که مسوولان عالی کشور نیز با فهم و دریافت این پیام، به همراهی با مطالبات برحق ملت ایران پرداخته و با استفاده از فضای امیدوارانه و همدلانه فعلی، پرچمدار اصلاحات حقیقی در مناسبات کشور شوند تا علاوه بر جلوگیری از تحمیل هزینه های بیشتر به میهنمان، از خود نیز نام نیکی در تاریخ پرافتخار این سرزمین بر جای گذارند.
در شرایط فعلی که نشاط سیاسی، همدلی ملی و همبستگی اجتماعی سایه گستر شده و امیدها به آشتی ملی را افزایش داده است، تغییر نگاه امنیتی حاکم و آزادی زندانیان سیاسی و رهایی رهبران سرافراز جنبش سبز، مهندس میرحسین موسوی، دکتر زهرا رهنورد و حجت الاسلام و المسلمین شیخ مهدی کروبی مناسبترین پاسخی است که می بایست مسوولان عالی کشور به پیام ملت دهند تا خط پایانی بر کینه جویی و خودکامگی باشد.
ما همچنان که جناب مهندس میرحسین موسوی گفت تاکید داریم که " پیروزی ما آن چیزی نیست که در آن کسی شکست بخورد. همه باید با هم کامیاب شویم، اگرچه برخی مژده این کامیابی را دیرتر درک کنند."

بر این اساس در گام اول امیدواریم که دولت تدبیر و امید، دولت آشتی ملی بوده و حماسه ۲۴ خرداد نخستین قدم برای به رسمیت شناخته شدن حقوق اقشار، اصناف و اقوام مختلف در کشور باشد.

از سوی دیگر می دانیم که مشکلات فعلی کشور یک شبه بر طرف نخواهد شد و از دولت منتخب نمی توان و نباید انتظار معجزه داشت. آنچه مهم است، جهت گیری های کلی دولت منتخب و حرکت در مسیر حفظ اعتماد عمومی و توسعه همه جانبه است. در این مسیر، جوانان و دانشجويان اصلاح طلب نیز حامی دولت و البته پیگیر مطالبات عمومی خواهند بود.

در پایان، همراه همه افراد و گروههای اجتماعی دوستدار ایران ، برای رییس جمهوری منتخب و همکاران او در دولت آینده، آرزوی توفیق کرده و سربلندی روزافزون ملت ایران را خواستاریم.

شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی
۲⁄۴⁄۱۳۹۲

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.