اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه شاخه زنان جبهه مشارکت در خصوص رد صلاحیتها

1392/3/4

شاخه زنان جبهه مشارکت در بیانیه ای نسبت به رد صلاحیتهای گسترده در انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرد.

 

به گزارش نوروز در بخشی از این بیانیه آمده است: " بر خود واجب می دانیم که از کلیه زنان و دخترانی که دعوت ما و دیگر دلسوزان نظام و میهن عزیز را اجابت کرده بار دیگر پای در میدانی سست با بازی گردانانی کم مایه و بی ایمان گذاشتند تا حسن نیت خود را نشان دهند و خالی بودن میدان از یلانی گردآفرید برای به قوام آوردن شیرازه مدیریت شهری و روستایی را مهر باطل زنند، تشکر و قدردانی کنیم و به دولت و مجلس مدعی قانون مداری یادآورشویم که آن چه بر خود نمی پسندند بر دیگران هم روا ندارند."

 

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

لیس للانسان الا ما سعی

 

بر اساس آموزه های دینی و اسلامی خود هرگاه احساس کردیم که در جایی نیاز به حضور و انجام وظیفه ماست، حاضر شدیم و سختی کار ما را از اقبال و پذیرش مسئولیت نهراساند.

 

شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یکی از مردمی ترین نهادهای قانونی می توانست محلی برای عرضه توانمندی های مدیریتی زنان ایرانی باشد.

 

موجب تأسف است که تیغ برّان ردّصلاحیت های غیرقانونی این بار حتی این مردمی ترین انتخابات را که نظارتش بر عهده نمایندگان مردم است، در برگرفت و در این میان باز هم مثل همیشه بیش از همه زنان در سراسر کشور آماج هجمه های کور قرار گرفتند. از آخرین امکانات برای اعلام اعتراض ها استفاده شد اما متأسفانه مجلس نتوانست قاطعانه مدافع حقوق موکلان خویش باشد و جناح اقتدارگرا این بار مجموعه نهاد انتخابات را هدف قرار داد تا شهروندان ایرانی بدانند هیچ حقی در نظامی که رئیس مجمع تشخیص مصلحتش علیرغم اقبال گسترده مردمی صلاحیت کاندیداتوری ریاست جمهوری را ندارد، دارا نیستند.

 

براساس آموزه های دینی و اسلامی خود و براساس نظام خلقت و جهان آفرینش معتقدیم عاقبت حق به حق دار می رسد و بر نظارت الهی بر عملکرد بندگان عصیان گر او واقفیم.

 

بر خود واجب می دانیم که از کلیه زنان و دخترانی که دعوت ما و دیگر دلسوزان نظام و میهن عزیز را اجابت کرده بار دیگر پای در میدانی سست با بازی گردانانی کم مایه و بی ایمان گذاشتند تا حسن نیت خود را نشان دهند و خالی بودن میدان از یلانی گردآفرید برای به قوام آوردن شیرازه مدیریت شهری و روستایی را مهر باطل زنند، تشکر و قدردانی کنیم و به دولت و مجلس مدعی قانون مداری یادآورشویم که آن چه بر خود نمی پسندند بر دیگران هم روا ندارند.

 

بی شک حضور تک تک عزیزان در عرصه های مدنی و نقش آفرینی شان هم وزن توان و استعدادهای ذاتی و پرورش یافته در بستری سبز و پرنشاط برای امروز و فردای ایران عزیز منشأ اثرات نیکوتری خواهد بود.

 

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی

چهارم خردادماه 1392

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.