اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت در خصوص برخورهای اخیر با روزنامه نگاران

1391/11/17

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای نسبت به برخوردهای اخیر با روزنامه نگاران و فعالین رسانه ای واکنش نشان داد.

 

به گزارش نوروز، در این بیانیه با اشاره به دستگیریهای غیرقانونی اخیر از ادامه چنین برخوردهای تنش زایی در شرایط بحرانی موجود کشور اظهار نگرانی شده است.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است: " این کمیسیون ضمن ابراز هم دردی با همه خانواده های مظلوم این جوانان نیکو سرشت و خلاق و پای بند به اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری و متعهد به عمل در چارچوب قانون، خواهان توقف این روند ارعاب آمیز و آزادی هرچه سریع تر دستگیر شدگان می باشد."

 

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه دهه فجر سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر شاهد برخوردی غیرقانونی با اهالی رسانه های اصلاح طلب در کشورمان بودیم!

بازداشت فله ای خبرنگاران و روزنامه نگاران روزنامه ها و نشریات اصلاح طلب که هیچ گناهی جز انجام فعالیت های حرفه ای خود ندارند و تهدید وزارت اطلاعات به ادامه این بازداشت ها در شرایطی که باید عقلا در پی چاره جویی جهت به سامان کردن نابسامانی های کشور و برون رفت از بن بست ها و بحران های موجود و پیش رو باشند، نمی تواند صرفا بی تدبیری و غفلت از ضرورت ها باشد بلکه این برخوردها به نحوی مشکوک می نماید.

 

آنان که از فردای کودتای 88 تا امروز سخت بر طبل خشونت کوفته اند، ابایی از این نداشته اند تا با چهره ای بی نقاب این تمایلات شیطانی را بروز داده برای ترویج راه کارهایشان که نه تنها گره گشای نبوده بلکه گره ها را کورتر کرده است، از هر طریق ممکن اقدام کنند. در این میان بیشترین فشار باز هم بر روی زنان و دختران ایرانی است که یا خود در معرض کج اندیشی ها و دشمن و یا وابسته به دشمن پنداری های بیمارگونه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی قرار می گیرند و به گناه ناکرده مجازات می شوند و یا این که فرزندان و عزیزانشان در این مسیر گرفتار می آیند که رنج دسته دوم مضاعف است چرا که هم خود مورد ظلم واقع می شوند و از حقوق انسانی شان محروم می گردند و هم باید شاهد ستم بر عزیزانشان باشند و فرمان سکوت هم بگیرند!

 

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تقبیح این گونه اقدامات غیرانسانی، غیرقانونی و غیراخلاقی که هنوز پس از نزدیک چهارسال از کودتای 88 و در آستانه انتخاباتی دیگر، با فعالان ساحت اندیشه و قلم می شود از ادامه این برخوردهای تنش زا در شرایط بحرانی موجود کشور اظهار نگرانی شدید می کند. این کمیسیون ضمن ابراز هم دردی با همه خانواده های مظلوم این جوانان نیکو سرشت و خلاق و پای بند به اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری و متعهد به عمل در چارچوب قانون، خواهان توقف این روند ارعاب آمیز و آزادی هرچه سریع تر دستگیر شدگان می باشد.

 

هم چنین اعضای کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با ابراز تأسف از قدرناشناسی نسبت به این عزیزان، سردرگمی های نهادهای امنیتی موازی در برخورد با روزنامه نگاران و فعالان مدنی از جمله خانم ریحانه طباطبایی را شدیدا محکوم می کند. این روزنامه نگار اصلاح طلب علیرغم داشتن پرونده نزد اطلاعات سپاه در جریان تهاجمات اخیر وزارت اطلاعات به جای اجرای حکم حبس شش ماهه خود مجددا به شکل غیرقانونی در اختیار بند 209 اطلاعات و انجام مراحل بازجویی توسط این نهاد قرار گرفته است. گویا قرار است مشکلات ناشی از بی انضباطی ها،اختلافات و درگیری های داخلی این نهادهای موازی باز هم گریبانگیر زندانیان سیاسی و خانواده هایشان شود.

 

اعضای کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی امیدوارند حال که بازداشت ها متأسفانه هم زمان با میلاد رسول اکرم (ص) و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی صورت گرفته است، در جبران این اقدام ناصواب هم زمان با فرارسیدن 22 بهمن کلیه خبرنگاران و روزنامه نگاران و نیز همه زندانیان سیاسی بی گناه از زندان ستم رهایی یابند تا بیش از این کام ایرانیان وطن پرست و میهن دوست تلخ نشود.

والعافبة للمؤمنین

کمیسون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی

17/11/1391
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.