اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

اطلاعیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در محکومیت یورش به دفاتررسانه های مستقل و بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران

1391/11/9

جبهه مشارکت ایران اسلامی در محکومیت یورش به دفاتررسانه های مستقل و بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران اطلاعیه ای بشرح زیر صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
یورش ناباورانه نیروهای امنیتی به دفاتر چندین رسانه مستقل در حالی صورت می گیرد که در آستانه سالگرد انقلابی هستیم که سرلوحه شعار آن "آزادی" بود. این اقدام یادآور حرکت ضد انقلابی توقیف غیر قانونی و فله ای مطبوعات در اوائل سال 79 است و در حالی صورت می گیرد که نگرانی روز افزونی از روند مردمسالاری و آزادی در کشور وجود دارد. ظاهرا دستهایی در کار است تا کوچکترین امیدی به برگزاری انتخابات آزاد را در کشورمایوس کند و این رفتار نابخردانه و آزادی ستیز به منزله ارسال این پیام است که اگر انتخابات سال 88 در صندوقهای رای مهندسی شد، این بار قرار بر این است تا از هم اکنون با مهندسی امنیتی- نظامی مانع ازشکل گیری هر گونه حرکتی شود که نجات کشور از وضعیت ایران سوز فعلی را سرلوحه همه فعالیتهای خود قرار داده است.
جبهه مشارکت ایران اسلامی با محکوم کردن این اقدامات غیر قانونی، خواهان آزادی فوری همه خبرنگاران ، نویسندگان و تمام اصحاب اندیشه و قلم که چه در این هجوم و چه در سالهای گذشته به زندان ستم گرفتار شده اند، می باشد و از همه دلسوزان از هر جناح و در هر مسئولیتی مصرانه می خواهد تا دیر نشده است در برابر حاکمیت بی قید و شرط نهادهای امنیتی- نظامی که انقلاب اسلامی و ایران را هدف قرار داده اند مردانه بایستند.

جبهه مشارکت ایران اسلامی
9/11/1391

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.