اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه جبهۀ مشارکت ایران اسلامی در تمجید از مقاومت و ایستادگی آزاده در بند، سید مصطفی تاجزاده

1391/5/20

مصطفی تاج زاده عمق فعالیت های سیاسی اش یه دوران مبارزه با رژیم ظالم و استبدادی پهلوی در قالب گروه توحیدی صف می رسد، و درهمه سالهای پس از انقلاب ،چه درهنگامی که مسئولیتی در دولت داشته و چه هنگامی که در عرصه جامعه مدنی فعال بوده، یک لحظه آرام نداشته و در عرصه سیاست حضور فعال و موثر داشته است. او عضو موسس و ارشد دو تشکل اصلاح طلب سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت ایران اسلامی بوده و در ساماندهی به فعالیت های سیاسی ایندو تشکل و جمع اصلاح طلبان نقشی فعال داشته است. او که در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دهم و در حمایت از مهندس موسوی نامزد اصلاح طلبان از هیچ کوششی فرو گذار نکرد دراولین شب پس از کودتای انتخاباتی و بدون آنکه کوچکترین واکنشی نسبت به این کودتا نشان داده باشد بازداشت و به سلول های انفرادی زندان اوین منتقل شد تا زمانی که اورا به همراه تعدادی زیادی از افراد بازداشت شده و ازجمله همفکرانش در دو تشکل سازمان مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت به دادگاه فله ای انقلاب آوردند و متهم به انجام انقلاب مخملی از طریق انتخابات کردند! اما آبروریزی آن دادگاه بدلیل فقدان دلیل و وجاهت برای محکومیت افراد بازداشتی هرچند جلوگیر تکرار آن دادگاه فله ای شد اما باعث رهایی افرادی که بناحق و غیرقانونی گرفتار دستگاه قضای جمهوری اسلامی شده بودند، نشد و افرادی چون تاج زاده به جرم فعالیت سیاسی قانونی به جبس های 6و5 سال و محرومیت از فعالیت های سیاسی و تشکیلاتی و مطبوعاتی محکوم شدند!

در یک چنین شرایطی انتشاز نوار صوتی سخنرانی سرداری بنام مشفق که گواهی برانجام کودتای انتخاباتی توسط سپاه می داد 7 مظلوم محکوم بیدادگاه انقلاب را واداشت تا به طرح شکایتی در این زمینه بپردازد و خواهان رسیدگی به محتوای سخنان این سردار و احقاق حق شوند اما دستگاه قضا بجای اینکه به این شکایت رسیدگی کند به سخت گیری بر شاکیان روی آورد و آنانرا که در مرخصی از زندان بسر می بردند به زندان برگرداند و برای هریک شیوه برخورد خاصی را در پیش گرفت، و ازجمله برای سید مصطفی تاج زاده به عنوان زندانی خاص برنامه نگهداری اورا جدای از دیگر زندانیان سیاسی و در بند قرنظیه زندان اوین به اجرا گذاشت، و تاج زاده از ماه رمضان دوسال پیش تا کنون در اعتراض به این برخورد غیرقانونی روزه داری پیشه کرده و همه ماه های سال را رمضان و ماه عبادت و بندگی خدا ساخته است تا به زندانبانش پیام فرستد که او از بندگی بندگان خدا با هر نام و عنوانی خود را آزاد ساخته است.

تاج زاده بیش از سه سال است که بجرم انجام فعالیت های سیاسی در زندان بسر می برد اما او در زندان هم به فعالیتش ادامه و بصورت پیگیر به اعلام نظرات و دیدگاه هایش در مورد مهمترین مسائل کشور پرداخته است تا اثبات کند اگرچه استبدادیان و ظالمان می توانند جسم انسانها را به بند و زنجیر کشند اما قادر به بند و زنجیر کشیدن فکر و روح آنان نیستند، و فکر آزادی و عدالت دیوار هر بند و زندانی را می شکافد و تا اعماق جامعه نفوذ می کند و زود یا دیر پایه های استبداد و ظلم را می سوزاند، و درآن صبحدم آزادی و عدالت این ظالمان و مستبدان هستند که روسیاه و درمانده اند.

تاج زاده اسوه و نمادی از سیاست ورزی اصلاح طلبانه است و ازاینرو جبهه مشارکت بمناسبت سه سال پایداری و دوسال روزه داری وی با صدور بیانیه ای به تجلیل و تقدیر از این زندانی سیاسی پرداخته است.

متن این بیانیه بشرح زیر است :

بنام خدا
ماه مبارک رمضان در حال سپری شدن است، لیالی پر فیض قدر در حال گذر هستند و ایام سوگواری پیشوای عدالت و آزادگی بسر می آید در حالی که میهمانان این ضیافت الهی و مشتاقان رحمت و مغفرت و پیروان آن امام تقوی و
فضیلت در ایران همچنان در رنج اسارت و مظلومیت بهترین فرزندان خود روزگار می گذرانند و هیچ ملجاء و پناهی جز صاحب این ماه ندارند. زنان و مردان دل شکسته در تعقیب نماز های خود و در دعای مخصوص این ماه عبارت" اللهم فک کل اسیر" را با یاد همسران، فرزندان، پدران و مادران خود با صدای بلند تکرار می کنند ودر ادامه عبارت" اللهم اصلح کل فاسد من امور مسلمین" را نجوا و عبارت " اللهم غیر سوء حالنا به حسن حالک " را زمزمه می کنند. شبها در دعای افتتاح با خواندن عبارات" الحمدلله الذی یومن الخائفین، وینجی الصالحین، و یرفع المستضعفین، و یضع المستکبرین، و یهلک ملوکاً و یستخلف آخرین. والحمد لله القاصم الجبارین، مبیر الظالمین، مدرک الهاربین، نکال
الظالمین، صریخ المستصرخین، موضع حاجات الطالبین، معتمدالمومنین" امید گرفته و بر نا امیدی غلبه می کنند چرا که به این صفات الهی باور دارند.
خدایی که بیمناکان را ایمنی می بخشد. صالحان را رستگار می کند. ستمدیدگان را بر می کشد و ستمگران را فرو می افکند . پادشاهان ظلم پیشه را نابود و جایشان را به دیگرانی می سپارد که چنین نباشند.خدایی که در هم کوبندۀ ستمگران، نابود سازنده ظالمان، در یابنده گریختگان از ظلم و کیفر دهندۀ بیدادگران، فریاد رس مدد خواهان و بر آورندۀ حاجات نیازمندان و محل اعتماد کسانیست که به او ایمان دارند. چنین خدایی بی گمان وعده اش را
محقق خواهد ساخت. وعدۀ نزدیک بودن صبح عدالت و آزادی.
گرفتاران در بند حصر و زندان این روزها و شب ها بیش از هر زمان مشمول دعای مومنان و صالحان هستند و بی تردید حتی در کنج زندان و حصر تنها نیستند. آنها بیش از هر کس از فیض و برکات این ماه عظیم الشأن بهره می برند و در این میان بیش از همه برادر آزاده سید مصطفی تاج زاده است که ماههای رمضان دو سال گذشته را با روزۀ سیاسی مستمر در اعتراض به زندان غیر قانونی خود به رمضان سال جاری پیوند زده است. او را بر خلاف قانون محاکمه و محکوم کرده اند و اکنون نیز برخلاف قانون خارج از زندان عمومی و منفرداً در محلی جدای از سایر زندانیان به بند کشیده اند.
او تاوان حق طلبی و پرهیز از سکوت در برابر بی عدالتی و ظلم را می پردازد. او را به نمایندگی از ملت به بند کشیده اند. ملتی که خواهان استیفای رأی خویش بود و جز داغ و درفش پاسخی نگرفت. تاجزاده خود را وقف پاسداری از حق رأی و رأی مردم کرده است. او یکبار در سال 79 و در انتخابات دورۀ ششم مجلس در برابر بی عدالتی شورای نگهبان و ابطال 700هزار رأی مردم تهران که موجب شد علیرضا رجائی از فهرست منتخبان بیرون کشیده شده و بجای او حداد عادل بنشیند، ایستاد و از آقای جنتی، دبیر شورای نگهبان که بانی این عمل نا عادلانه بود شکایت کرد. شکایتی که هرگز به آن رسیدگی نشد ولی در عوض تاجزاده به انفصال از خدمات دولتی محکوم شد.
تاجزاده یک قهرمان ملی بود که با ناداوری دستگاه قضا نه تنها مدال را از او دریغ داشتند بلکه او را از خدمت در دولت محروم کرده ونهایتاً به آن هم بسنده نکرده و اکنون سه سال است او را به کنج زندان افکنده اند.
او سکوت نکرده است و سکوت نمی کند. با همت والای او صدایش از کنج زندان رساتر از بسیار کسانی که به ظاهر آزاد هستند بگوش می رسد.
بر او درود می فرستیم و ایستادگی اش را می ستائیم
جبهۀ مشارکت ایران اسلامی
21/5/1391

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.