اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

نامه شاخه جوانان جبهه مشارکت به سازمان جوانان حزب بعث سوریه

1389/4/10

شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه‌ای خطاب به سازمان جوانان حزب بعث سوریه نسبت به رفتارهای حاکمان سوریه در قبال مردم آزادیخواه این کشور واکنش نشان داده و از آنان خواسته‌اند که به حمایت از آزادیخواهان بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوروز متن کامل این نامه به شرح زیر است:

اعضای محترم سازمان جوانان حزب بعث سوریه

با سلام

ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و نظر به شرایط حساس و ویژه ای که در این مقطع حساس تاریخی، ملت سوریه و دیگر ملتهای خاورمیانه درگیر نبردی سخت با حکومتهای خود می‌باشند، بر خود لازم دانستیم از باب دوستی و برادری و به احترام روابط دیرینه و حسنه ی دو ملت ایران و سوریه نکاتی را به شما دوستان جوان خود یادآوری کنیم.

حق تعیین سرنوشت و حاکمیت بر خویشتن یکی از حقوق غیرقابل سلب هر ملت است. اکنون دهه هاست که حزب بعث سوریه این حق مردم سوریه را نادیده گرفته و بدون برگزاری هرگونه انتخابات آزاد و در سایه نقض آزادی بیان، آزادی احزاب و برخورد با مخالفان به حاکمیت خود ادامه داده است. اینک ما وجدانهای شما را به قضاوت می طلبیم؛ آیا آنچه که طی دهه های اخیر چه در زمان مرحوم حافظ اسد و چه در زمان فرزندش آقای بشار اسد در سوریه حاکم بوده چیزی جز خفقان و استبداد است؟ حکومت سوریه اکنون بیش از هر زمان دیگری به صورت نظامی موروثی و حاکمیتی فرقه ای درآمده که کشور سوریه را به حیات خلوت خود تبدیل کرده است.

خواهران و برادران عزیز

ما به عنوان اعضای شاخه جوانان بزرگترین تشکیلات اصلاح طلب و دموکراسی خواه ایران که با موانع و فشارهای بسیاری مواجه شده است و دبیرکل و اعضای شورای مرکزی آن به زندان رفته اند، توجه شما را به این نکته جلب می کنیم که به رغم تمامی سرکوبها، عصر حکومتهای جبار گذشته است. نظامهای غیر دموکراتیک در جهت عکس تاریخ ایستاده اند و می کوشند بر خلاف جریان تکامل جوامع بشری شنا کنند، اما سرانجام جریان تند رودخانه ی دموکراسی آنها را غرق خواهد کرد.

دوستان عزیز

اکنون مدتی است که ملت سوریه در رستاخیزی سراسری علیه حاکمیت فعلی سوریه شوریده است. خواستهای مردم ابتدا اصلاح طلبانه و در چارچوب نظم موجود بود اما رفتار تند حکومت در برخورد با معترضان، اکنون وضع را به جایی رسانده که مردم جز به سرنگونی رژیم بشار اسد رضایت نمی دهند. اگر حاکمان سوریه به ندای اصلاح طلبانه و اعتراضات مدنی مردم خود توجه کرده بودند اکنون با مردمان خشمگینی مواجه نبودند که یک صدا فریاد می زنند: الشعب یُرید اسقاط النظام.

ما با تمام وجود شجاعت و پایداری ملت سوریه را در راه احقاق حقوق مسلم خود ستایش می کنیم و در عین حال متحیریم که چرا و چگونه دوستان جوان ما در حزب بعث سوریه در برابر این همه نقض حقوق شهروندان و فعالان سیاسی و اجتماعی از سوی رهبران حزب خود سکوت کرده اند؟ آیا کشتار هر روزه ی مردم و آوارگی آنها را نمی بینید؟

خواسته ما در این مقطع حساس این است که به تبلیغات رسانه های دولتی توجه نکنید، رسانه های حکومتهای خودكامه تنها در پی کتمان واقعیت اند. حکومتهای جبار در تبلیغات رسمی خود همواره می کوشند مخالفان خود را تروریست، آشوب طلب یا عامل بیگانه جا بزنند، این در حالی است که حقیقت بر مردم جهان پوشیده نیست.

برادران و خواهران عزیز

شما هم مثل ما جوانید؛ جوانان در فعالیتهای سیاسی خود آرمانهایی دارند و بنابه طبع انسانی نمی توانند دنباله رو محض جنایتکاران باشند. آنچه اکنون در سوریه جریان دارد جنایت علیه بشریت است. دیگر سکوت جایز نیست. اگر نمی توانید بر تصمیمات رهبری حزب خود تاثیر بگذارید لااقل صدای اعتراض خود را بلند کنید.

اکنون دنیا شاهد رفتار بی رحمانه دولت سوریه است و مطمئن باشید که جامعه جهانی و مردم سوریه این سکوت را بر شما نخواهند بخشید. نگذارید در تاریخ نامتان اینگونه ثبت شود که این همه جنایت و خیانت در حق ملت خود را دیدید و دم بر نیاوردید. بر اعضای دیگر حزب بعث فشار بیاورید و به این سکوت و انفعال پایان دهید.

برادران و خواهران عزیز

دولت سوریه می کوشد با توسل به اشغالگری نامشروع و شرارتهای دولت اسرائیل برای خود مشروعیت کسب کند؛ این البته قاعده تاریخ است که اشرار خواسته یا ناخواسته همدیگر را تقویت می کنند. شما اما بدانید که یک دولت دموکراتیک خیلی بهتر و بیشتر می تواند تامین کننده منافع ملی یک کشور باشد. مطمئن باشید مردم سوریه در سایه ی یک حکومت دموکراتیک می توانند طعم آبادی و آزادی را بچشند، استقلال ملی را پاس دارند و در عین حال اسرائیل را از قبل منزوی تر کنند و به این ترتیب خاک اشغال شده ی خود را بازپس بگیرند.فراموش نکنید آینده خاور میانه از آن ملت ها خواهد بود. هر کس در این مسیر با خواست به حق مردم همراهی کند ماندگار خواهد شد و هر که در مقابل ان بایستد دیر یا زود محکوم به شکست خواهد بود

در پایان به عنوان برادران و خواهران ایرانی شما که آرزومند سربلندی و سرافرازی ملت سوریه هستند مصرانه از شما می خواهیم که پیام مردم خود را بشنوید و در راه دفاع از حق و حرمت انسانی با این مردم همراه شوید، به این ترتیب شک نکنید که آینده از آن شما و ملت سوریه خواهد بود.
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.